Jeśli mielibyśmy przeprowadzić ankietę na temat najbardziej znanych i pożądanych modeli sneakersów to na 100% jednym z podstawowych modeli byłyby adidas Yeezy. Mimo, że od pierwszego wydania minęło dobre parę lat to ludzie wciąż ich pragną. Jednak wiele osób obawia się, że zamawiając online rozmiar może okazać się niedobry. W tym artykule podpowiemy jak możecie dopasować adidas Yeezy.

 

Kanye po odejściu od Nike szybko dogadał się z adidasem i końcem 2013 roku podpisał z nimi oficjalny kontrakt. Jego celem było to, aby buty Yeezy były dostępne dla wszystkich. Pierwszy model adidas Yeezy wypuszczono w 2015 roku i od tamtej pory wyszła ich cała masa. Do wyboru mamy prawie 20 modeli od Ye, a każdy model obfituje w ogrom wersji kolorystycznych.

Kiedy już zdecydujemy się na jakiś konkretny model pożądanych Yeezy, jedną z pierwszych myśli jakie przychodzą do głowy jest oczywiście jaki rozmiar wybrać. Nie jest to łatwe, ponieważ modele adidas Yeezy wypadają inaczej niż większość wydań innych marek, np. Nike, różnią się nawet między innymi modelami adidasa.

Najlepszą opcją byłoby oczywiście sprawdzenie rozmiaru mierząc dany model, wtedy można porównać mniejszy lub większy rozmiar. Jednak nie każdy ma taką możliwość, dlatego na początek warto sprawdzić tabele rozmiarów yeezy. Na naszej stronie znajdziecie ją przy każdym produkcie Yeezy. Następnie trzeba sprawdzić ile cm ma nasza stopa, najlepiej zmierzyć ją odrysowując na kartce papieru. Ułożyć stopę na czystej kartce, zrobić obrys dookoła, a później zmierzyć dwa najdalsze punkty obrysu. Zwykle jest to długość od najdłuższego palca do końca pięty. Duże znaczenie ma także szerokość stopy oraz to czy wolimy bardziej dopasowane, opinające stopę cholewki, czy preferujemy większą swobodę w bucie. Warto pamiętać, że w bucie zawsze powinniśmy mieć trochę luzu, około 0,5cm, ponieważ stopa porusza się lekko do przodu podczas chodzenia. Jeśli buty będą „na styk”, mocno dopasowane do stopy, to chodzenie w nich nie będzie komfortowe. Wtedy bardzo mocno będziemy odczuwać dobijanie palców do czubka. Nieprawidłowe dobranie rozmiaru może mieć także konsekwencje nie tylko w dyskomforcie, a także w zrobieniu dziur w cholewce Yeezy Boost. Cholewka Yeezy 350 wykonana jest z przędzy Primeknit, która dopasowuje się do stopy. Kiedy jednak rozmiar jest za mały, materiał może się rwać lub sami, przy przesuwaniu się stopy, możemy zrobić w nim dziurę palcem.

Standardowo zaleca się, aby modele Yeezy (najczęściej Yeezy 350) brać o 1 rozmiar większy niż zazwyczaj się nosi. Jest zwykle 0,5cm różnicy. Natomiast jeśli chodzi o Yeezy Slide to najlepiej sprawdzą się o 2 rozmiary większe niż nasz standardowy, czyli zwykle 1cm różnicy.

 

Podstawą jest także wybieranie oryginalnych, autentycznych modeli Yeezy, ze sprawdzonego źródła. Buty nieoryginalne, podróbki mogą znacznie różnić się rozmiarem od tych oryginalnych. Zatem gdzie kupić oryginalne adidas Yeezy? Na stronie mrkicks.pl znajdziecie duży wybór oryginalnych modeli Yeezy. Nasz sklep oferuje tylko autentyczne i 100% sprawdzone produkty. Cały asortyment modeli Yeezy, znajdziecie klikając ten link.