• Home
  • Świat butów

Współpraca między adidasem a Kanye Westem zakończyła się w październiku 2022 roku. Jednak w magazynach marki zalegało jeszcze sporo produktów. Bardzo długo nikt nie wiedział co się z nimi stanie. W sieci pojawiały się pogłoski o propozycji zniszczenia wyprodukowanych butów. Jednak niezwykle poważne problemy finansowe zmusiły markę do podjęcia ostatecznej decyzji co do sprzedaży zalegającego towaru adidas Yeezy.

 

Porozumienie z Kanye

Marka zerwała kontrakt z Kanye Westem po fali kontrowersyjnych, antysemickich wypowiedzi rapera. Szybko po tym odnotowała ogromne straty finansowe z powodu produktów Yeezy. Sprawę finansów komentował dyrektor naczelny marki adidas, Bjørn Gulden. Wprost stwierdził, że brand nie funkcjonuje tak jak powinien. Natomiast 2023 rok jest dla nich okresem przejściowym, by firma mogła wyjść z kryzysu i stać się rentowna. Niedawno w Internecie spekulowano o powrocie współpracy adidasa z Ye i nowym kontrakcie, ale nikt tego oficjalnie nie potwierdził. Ostatecznie zdecydowano na zawarcie porozumienie w sprawie istniejącego asortymentu. Adidas chcąc uniknąć pogłębienia kryzysu finansowego marki postanowił dogadać się z raperem i sprzedać wyprodukowane modele z linii Yeezy. Szacowano, że w magazynach adidasa zalegały buty Yeezy o wartości około 1,3 mld dolarów. Ważnym aspektem jest fakt, że Adidas postanowił, że część dochodu ze sprzedaży wyprodukowanych butów Yeezy przekaże na cele charytatywne. Znaczna suma ma trafić do wybranych organizacji, które działają na rzecz walki z dyskryminacją i nienawiścią. W tym także z rasizmem i antysemityzmem.

Adidas i Kanye West

 

Nowe modele adidas Yeezy

Wśród sprzedanych modeli adidas Yeezy pojawiły się wydania restockowe, czyli takie których premiera była już dawno temu, jak i nowe projekty. Pojawiło się kilka wydań Yeezy Boost 350, Yeezy 500, Yeezy Boost 700, Yeezy Slide czy Foam Runner. Znaczną większość modeli Yeezy jest dostępna w naszym sklepie stacjonarnym w Krakowie przy ul.Miodowej 4, a także online na www.mrkicks.pl

Z całkowicie nowych projektów, które wcześniej nie pojawiły się na półkach, dostaliśmy m.in. Yeezy Slide Azure i Yeezy Boost 350v2 Carbon Beluga. Pierwsze to popularne i pożądane klapki, które nie są zarezerwowane jedynie na plaże czy basen. Materiał z jakiego wykonane są klapki to bardzo wygodna pianka EVA. Wydanie w kolorystyce Azure ma intensywny niebieski odcień. Ponadto design Yeezy Slide jest minimalistyczny. Projekt opiewa jedynie w jedno małe logo adidasa, umieszczone pod piętą. Klapki Yeezy Slide są uniwersalne i idealne dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Yeezy Slide Azure
Yeezy Slide Azure

 

Model Yeezy Boost 350v2 Carbon Beluga to poszukiwane i niesamowicie wygodne buty, które są idealne na lato. Ich cholewka standardowo wykonana jest z przewiewnej przędzy Primeknit. Kolorystka wydania Carbon Beluga opiera się na ciemnym brązie wpadającym lekko w zieleń i szarości. Sylwetkę dopełnia pomarańczowa smuga z napisem SPLY-350, umieszczona na całej długości buta. Natomiast całość spoczywa na ciemnej podeszwie, w której ukryto piankę adidas BOOST. Bez wątpienia to jedna z najlepszych technologii firmy adidas. Pianka BOOST odpowiada za wygodę podczas chodzenia. To właśnie przewiewność i komfort zapewniają temu modelowi miejsce w czołówce najlepszych butów na lato dla kobiet i mężczyzn.

Yeezy Boost 350 V2 Carbon Beluga
Yeezy Boost 350 V2 Carbon Beluga