Pogłoski o współpracy Nike z meksykańską marką popularnych napojów Jarritos pojawiły się już we wrześniu 2022 roku. Od tamtej pory po sieci krążyło jedynie kilka zdjęć butów Nike Dunk. Ich ostateczny wygląd nie był jeszcze wtedy potwierdzony. W tym roku doczekaliśmy się premiery tej kolaboracji.

Nike Dunk SB Low Jarritos

Cholewka tego modelu to połączenie białej skóry licowej oraz beżowego półciennego materiału. Zielony swoosh mocno wybija się w tej kolorystyce. Główną inspiracją przy projektowaniu tych butów były półcienne worki, do których zbierane są owoce. Natomiast na zewnętrznej pięcie dodano mały haft w postaci dzbana rozlewającego napój. Co więcej te nakładki z konopi można przeciąć. Ponieważ pod nimi ukryto pomarańczową warstwę materiału. W efekcie mamy możliwość własnej customizacji i modyfikacji obuwia. A to nie wszystko, na wkładkach umieszczono kolorowe grafiki nawiązujące do owocowych napojów. Para Dunk SB Low uzupełniona jest również o loga Jarritos. Dbałość o szczegóły i ciekawa inspiracja to kluczowe elementy, które napędzają chęć posiadania tego modelu w kolekcji. To wydanie Nike Dunk we współpracy z marką Jarritos jest dostępne w ofercie sklepu mrkicks.pl

Nike Dunk SB Low Jarritos
Nike Dunk SB Low Jarritos
Wkładki Dunk Low sb Jarritos
Wkładki Nike Dunk SB Low w kolaboracji z Jarritos
Nike Dunk SB Low we współpracy z marką Jarritos
Rozcięte Nike Dunk SB Low Jarritos

Nike Dunk Ben&Jerry’s

Oczywiście Dunk Low x Jarritos to nie jedyne wydanie dunków, które powstało we współpracy z marką oferującą produkty spożywcze. Jednymi z najbardziej znanych na całym świecie Nike Dunk SB są Chunky Dunky. Wydanie zaprojektowano z marką Ben&Jerry’s. To model, który swoją premierę miał w 2020 roku. Inspiracją przy tym wydaniu było opakowanie lodów B&J i trzeba przyznać, że wyszło idealnie. Cholewkę wykonano z różnych materiałów i paternów, a żółty swoosh odzwierciedla topiące się lody. Panele z włosia mają wzór w łatki krowy. Natomiast panele z nubuku są połączeniem niebieskiego i zielonego odcienia, które symbolizują niebo i łąkę. Dokładnie tak jak na kubeczkach z lodami Ben and Jerry’s. To z całą pewnością jedne z najbardziej pożądanych Nike Dunk.

Nike SB Dunk Low Ben & Jerry's Chunky Dunky
Nike Dunk SB Low Ben & Jerry’s Chunky Dunky