Kilka dni temu przypadała rocznica śmierci Virgila. Na łamach The New York Times pojawił się bardzo dobry materiał w postaci rozmowy z Shannon Abloh, żoną artysty, która postanowiła przerwać ciszę po stracie męża.

Dla wielu postać Shannon z pewnością może być totalnie anonimowa. Absolutnie nie ma się czemu dziwić – Virgil starał się zachować prywatność swojej rodziny.

 

1. W maju 2021 Shannon założyła organizację Virgil Abloh Securities, której celem jest zjednoczenie twórczości Virgila. Jedną z odnóg VA Securities jest między innymi wspólny projekt x Nike, powstały za życia artysty – spółka Architecture (niektórzy z Was z pewnością skojarzą profil @arch___itecture ma IG), w której Shannon pełni obecnie funkcję dyrektora naczelnego. Do tej współpracy z Nike jeszcze wrócę w najbliższym czasie 😉
2. Virgil dowiedział się, że choruje na rzadki rodzaj raka serca w lipcu 2019 roku, jednak postanowił utrzymać chorobę w tajemnicy przed światem. Jedną z nielicznych osób ze świata Fashion, która wiedziała o chorobie był Michael Burke, dyrektor naczelny Louis Vuitton. To właśnie firmie LVMH, w lipcu 2021 Abloh sprzedał markę Off-White. Sprzedaż miała na celu zapewnić przyszłość brandowi, oraz przede wszystkim zapewnienie stabilizacji rodzinie Abloh.
3. W szafach Virgila dalej znajduje się kolekcja będącą marzeniem niejednego sneakerheada. Ponad 70 modeli Nike x Off-White oraz kilka prototypów, które nigdy nie zostały wyprodukowane. John Hoke, dyrektor kreatywny Nike, który współpracował z AB potwierdził również, że obecnie zaplanowano premiery OFF-WHITE x Nike z ok. rocznym wyprzedzeniem, a team Architecture planuje już co dalej. Howard Feller, doradca biznesowy rodziny Abloh rzuca nawet stwierdzeniem, że planowanie może sięgać zakres nawet 50-ciu lat.
Rozmowa uzupełniona jest kilkoma zdjęciami Shannon, na których widzimy ją w niewydanych OFF WHITE x Air Jordan 4 “Bred”. Prawdopodobnie to jedne z kilku powstałych par. Niewykluczone jednak, że dzięki pracy Shannon dziedzictwo Virgila będzie kontynuowane według jego wizji i w niedalekiej przyszłości do sprzedaży będą trafiały projekty jednego z najpopularniejszych projektantów ostatnich lat.
Dawid o butach
NikeJordan - Twitter Search / Twitter