Modele Yeezy to jedne z najczęściej wybieranych par na sezon wiosna/lato. Są lekkie, przewiewne i niesamowicie wygodne za sprawą boosta. Wiele modeli posiada piankę BOOST, czyli rewolucyjną technologię od adidasa. A czym właściwie jest ta techologia? Jeśli jesteś ciekaw zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Czym jest ten cały BOOST?

Pianka BOOST to materiał, który jest giętki, sprężysty, ale jednoczenie amortyzujący. To dosłownie tysiące rozbudowanych poliuretanowych cząsteczek, które odpowiadają za zwiększony zwrot energii użyty podczas robienia kroku. Te cząsteczki przybierają formę takich komórek wypełnionym powietrzem. Dokładna nazwa na tę komórkę to rozszerzony termoplastyczny poliuretan, czyli w skrócie po prostu eTPU.

Właściwości pianki BOOST to przede wszystkim niesamowita wygoda i komfort. Czuć to przede wszystkim podczas biegu, ma się wrażenie jakby się odbijało od malutkich chmurek. Cząsteczki tej pianki są bardzo trwałe, sprężyste i elastyczne. Bez względu na to ile już przeszliśmy czy przebiegliśmy w butach wyposażonych w piankę BOOST, nie traci ona swoich pierwotnych właściwości. Nadal jest tak samo sprężysta jak na początku, a całą trasę pokonujemy płynnie. Pianka BOOST spośród innych technologii wyróżnia przede wszystkim zwrot energii. Choć nie do końca to prawda. Pianka BOOST dzięki swojej budowie, nie zabiera nam aż tyle energii przy wykonywaniu kroków co inne materiały, z których tworzone są podeszwy butów. W wyniku czego po prostu tracimy znacznie mniej energii podczas np. biegu w butach z boostem niż w innych. Dzięki czemu możemy włożyć mniej wysiłku w daną trasę czy ćwiczenia, a wykonać je szybciej lub więcej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas różnych warunków pogodowych i zmieniającego się klimatu. Świetnie radzi sobie podczas wiatru, deszczu, śniegu a nawet i w trakcie mocnych upałów, kiedy temperatura jest naprawdę wysoka. BOOST ma trzykrotnie większą odporność jeśli chodzi o temperaturę oraz odkształcanie niż np. pianka EVA. Więc jeśli zastanawialiście czy buty z pianką BOOST nadadzą się na wyjazdy w gorące miejsca, odpowiadamy, że jak najbardziej tak.

Pierwszy raz tę innowacyjną technologię użyto w butach biegowych adidas w 2013 roku. Jednak szybko zaczęto używać jej także przy butach odpowiednich do różnych dyscyplin sportu, a także do bardziej lifestylowych modeli. Od tamtej pory jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych technologii adidasa i to nie tylko wśród biegaczy. Obecnie jest to materiał, który kojarzą prawie wszyscy, a pierwsze skojarzenie z nią to oczywiście wygoda.

Osobą która mocno rozpromowała modele z pianką BOOST był nie kto inny jak Kanye West. Kiedy tylko pierwszy raz pokazał się w butach adidas Energy BOOST na meczu NBA, model wyprzedał się momentalnie. Aktualnie najbardziej znane modele z boostem to przede wszystkim adidas Ultraboost, NMD i jak wiadomo Yeezy Boost 350. Te ostatnie możecie dostać na mrkicks.pl. W ofercie naszego sklepu mamy duży wybór oryginalnych kolorystyk klasycznych Yeezy 350 oraz Yeezy 700, które także są wyposażone w BOOST, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi wariantami Yeezy Boost.