W październiku 2022 roku adidas ogłosił zakończenie współpracy z Kanye Westem i marką Yeezy ze względu na kontrowersyjne epizody rapera. Były to m.in. antysemickie wypowiedzi i mowa nienawiści. Ale czy to na pewno koniec?

Aktualnie marka z 3 paskami ma spore problemy, zwłaszcza finansowe. Niedawno ujawniono, że może stracić nawet 1 miliard dolarów przychodu w związku z zerwaniem kontraktu z Ye. Jest to poważny cios dla finansów brandu. Nowy dyrektor generalny adidasa, Bjørn Gulden, przyznał, że firma nie funkcjonuje tak jak powinna, a ponowne rozkręcenie jej zajmie sporo czasu. Bardzo negatywnie patrzą na wszystko także inwestorzy marki, notowania adidasa nadal lecą w dół.

Jeśli chodzi o Kanyego, po mocnej fali krytyki jego zachowań i wypowiedzi usunął się z pierwszego planu, a w styczniu, dość niespodziewanie, poślubił Biance Censori, byłą pracownicę Yeezy. Próbował także nawiązać współprace z marką Skechers, lecz został odesłany z kwitkiem. Marka po jego ostatnich wybuchach nie była zainteresowana jakąkolwiek współpracą.

Kanye Introduces New Wife Bianca Censori to North West

Jednak pojawiły się głosy, że może adidas i Ye powrócą do współpracy, na tę chwilę oczywiście nie jest jeszcze nic potwierdzone. Z pewnością chcieliby tego fani Yeezy, lecz czy jest to korzystne wizerunkowo dla marki? Wątpliwe.

The cost to Adidas of cutting ties with Kanye West and Yeezy shoes - ABC  News