Marki przy tworzeniu projektów często współpracują z artystami, sportowcami, domami mody, ale także kolaborują między własnymi liniami. Tak jest również w tym przypadku. Projektanci linii Jordan Brand oraz Nike SB połączyli siły i tak powstały Jordan 4 SB, czyli model czwórek, który ma być przystosowany do jazdy na desce.

 

Cholewka wydania Jordan 4 SB „Pine Green” stworzona została z białej skóry licowej, którą dopełnia jasnoszary zamszowy element na przodzie. Nie mogło zabraknąć także zielonych wstawek, które odpowiadają za nazwę tej kolorystyki. Zielone elementy znajdują się na tyle, przy sznurówkach oraz przy podeszwie. Dodatkowo na tyle umieszczono logo Nike SB.

Teraz pochylmy się nad tym, jak dostosowano ten model, aby nadawał się na deskę. Zacznijmy od podeszwy, jest cieńsza w przedniej części żeby móc lepiej czuć deskę pod stopami. Usunięto też poduszkę gazową, która znajduje się także w przedniej części podeszwy. Natomiast do podeszwy zewnętrznej dodano fragmenty z gumy, aby zwiększyć przyczepność. Język jest odrobinę grubszy w porównaniu do zwykłej wersji Jordan 4 Retro, jednak nie aż tak jak np. w modelu Dunk SB. Boczne skrzydełka wykonano z innego tworzywa, gumowej mieszanki, która jest bardziej odporna i wytrzymała na zdzieranie, w razie wykonywania różnych tricków. Premiery tego modelu możemy spodziewać się końcem marca.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę świetnie. Projekt trafia w gusta nie tylko wielbicieli skaboardingu, z pewnością będą też super wersją na co dzień. Parę dostał już przedpremierowo jeden z najpopularniejszych skaterów Oskar Rozenberg aka oski, który nie raz już współpracował z marką Nike. Na jego Instagramie możecie sprawdzić jak ta para Jordan 4 SB sprawdza się podczas jazdy i oczywiście tricków.