Jest kilka takich par, których zajawki widzieliśmy już bardzo dawno temu, lecz ich premiery jak nie było tak nie ma. Jedną z takich par są Nike Dunk Low zaprojektowane we współpracy z Off-White i legendarnym amerykańskim artystą znanym jako Futura.

 

Buty zaprojektowano w 2019 roku i miały być częścią kolekcji marki Off-White na sezon wiosna/lato 2020. Pierwszy raz pokazano je podczas paryskiego tygodnia mody. To dwa modele Nike Dunk Low, jedne w pomarańczowo-granatowej kolorystyce, a drugie w błękitno-białej. Klasyczna wersja skórzanych dunków, do których zamontowano drugi zestaw pomarańczowych sznurówek, a na wewnętrznych stronach cholewek nadrukowano napisy informujące o kolaboracji. Do butów od siebie dołożył również Futura, zostawiając podpis na przeźroczystych podeszwach oraz litery FL na bokach pięt. Dodatkowo całe buty pokryte są jakby sprayem.

Niskie buty Futura x Off-White x Nike Dunk „FL x OW”

Do końca nie wiadomo czy na problem z wydaniem miała wpływ śmierć Virgila Abloha czy może coś innego było w tym temacie decyzyjne, a może wszystko po trochu. Obecnie Fundacja Virgila Abloha, Nike oraz Futura podjęli współpracę z domem aukcyjnym Sotheby’s i wystawili te modele na aukcje. Na licytacje trafi 8 par, niewydanych, Nike Dunk w kolaboracji z Off-White i Futura. Licytacja planowana jest na 5 kwietnia na stronie sothebys.com a cały dochód z aukcji trafi do Fundacji Virgila Abloha, która ma kontynuować jego wizję oraz filozofię za pomocą rozwoju ścieżek dla większej równości i integracji.

Niskie buty Futura x Off-White x Nike Dunk „FL x OW”

Buty z pewnością zyskają zawrotną kwotę, tak jak i wiele innych projektów od Virgila Abloha. Projektant i założyciel marki Off-White był geniuszem i wielkim wizjonerem. Jeśli szukacie innych wydań z kolekcji Nike x Off-White to dostaniecie je mrkicks.pl W skład kolekcji wchodzą m.in. Jordan 1 High, Jordan 4, Jordan 5, Jordan 2, a także Dunk Low. Wszystkie oryginalne modele Nike i Off-White dostępne są na www.mrkicks.pl